Škola primenjenih umetnosti
  INFO    UPIS    UČENICI    AKTIVNOSTI    GALERIJA    ŠKOLA    KONTAKT  

info
PRIJEMNI ISPIT ZA UPIS U ŠKOLSKU 2019/20. GODINU


PRIJAVLJIVANJE UČENIKA ZA POLAGANJE PRIJEMNOG ISPITA

13, 14, 15, 16. i  17. maj 2019. u sekretarijatu škole od 9.00 do 14.00 sati

1. Prijava - dobija se u sekretarijatu Škole primenjenih umetnosti
2. Đačka knjižica sa overenom fotografijom – na uvid (učenici su dužni da imaju đačku knjižicu kod sebe za vreme trajanja sva tri dela prijemnog ispita)
3. Izvod iz matične knjige rođenih (nije obavezno)

spu
PLAN UPISA UČENIKA

OBRAZOVNI PROFIL
PODRUČIJE RADA:
Kultura, umetnost i javno informisanje

BROJ PLANIRANIH UČENIKA
Četvorogodišnji obrazovni profil
1. Stilski krojač 14
2. Grnčar 7
3. Aranžer 14
4. Firmopisac - kaligraf 14
5. Konzervator kulturnih dobara - preparator 7
6. Konzervator kulturnih dobara - pozlatar 7
7. Graver umetničkih predmeta 7
8. Juvelir umetničkih predmeta 14

UKUPNO UČENIKA: 84
UKUPNO ODELENJA: 4



PROCEDURA, DATUMI I BODOVANJE PRIJEMNOG ISPITA

Prijemni ispit se održava u Školi primenjenih umetnosti u Šapcu.

1. CRTANJE - maksimalno 160 bodova
2. SLIKANJE - maksimalno 160 bodova
3. VAJANJE - maksimalno 160 bodova

Datumi polaganja prijemnog ispita:

1. CRTANJE (trajanje: 3 sata) 31. MAJ od 9.00 do 12.00 sati
(potreban pribor za crtanje: meke olovke , gumica i selotejp)

2. SLIKANJE (trajanje: 3 sata) 1. JUN od 9.00 do 12.00 sati 
(potreban pribor za slikanje: četkice, paleta, tempere, posuda za vodu i selotejp)

3. VAJANJE (trajanje: 3 sata) 2. JUN od 9.00 do 12.00 sati 
(drvene ili metalne špahle)

Svakog dana polaganja prijemnog ispita potrebno je da đaci budu ispred škole u 8.40 sati.

Škola obezbeđuje papir za crtanje i slikanje kao i glinu za vajanje.

 

VAŽNO !!!
PONETI ĐAČKU KNJIŽICU NA ISPIT

 

>
REZULTATI I UPIS

Preliminarni rezultati prijemnog ispita: 6. jun, 8.00h – lista će biti objavljena na vratima sekretarijata Škole primenjenih umetnosti

Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi: žalbe na eventualne neregularnosti mogu se ulagati do 12.00h narednog dana u odnosu na održani deo prijemnog ispita (za crtanje do 12h 1.6.2019, za slikanje do 12.00h 2.6.2019., za vajanje do 12.00h 3.6.2019.) (žalbe na vrednovanje radova od strane komisije za ocenjivanje se ne mogu ulagati). Komisija za žalbe daje odgovor za svaki predviđeni rok za žalbe do 18.00h tekućeg dana.

Konačni rezultati prijemnog ispita: 7. jun, 12.00h – lista će biti objavljena na vratima sekretarijata Škole primenjenih umetnosti

Predaja popunjene liste želja u osnovnoj školi: 28. i 29. jun od 8.00 - 15.00 sati

Objavljivanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima (liste će biti objavljene u osnovnoj školi i Školi primenjenih umetnosti): 7. jul do 8.00 časova

Upis učenika u Školu primenjenih umetnosti: 8. i 9. jul od 8.00 do 15.00h

Popunjavanje i predaja liste želja za drugi upisni krug
(samo ukoliko je učenik položio prijemni ispit iz crtanja, slikanja i vajanja): 8. jul od 8.00 do 15.00h

Upis učenika u Školu primenjenih umetnosti - drugi upisni krug: 11. jul
od 8.00 do 15.00h



Informacije o proceduri upisa učenika u septembru se objavljuju na stranici INFO.



informacije o pripremnom kursu za prijemni ispit 

arhiva rezultata sa prijemnih ispita 

  Stranica je poslednji put izmenjena: 07 July 2019 - 08:55


::: home ::: webmail ::: contact :::
School of Applied Arts