Škola primenjenih umetnosti
  INFO    UPIS    UČENICI    AKTIVNOSTI    GALERIJA    ŠKOLA    KONTAKT  

 

v

ĐAK GENERACIJE

Nastavničko veće je za učenika generacije proglasilo:


Jelena Milić
2016/2017.

Sara Gligorić
2015/2016.

Anđelka Radovanović
2014/2015.

--------------------
2013/14.

Dragana Budimirović
2012/2013.

Jelena Inđić
2011/12.

Kristina Panić
2010/11.

Nikola Ilić
2009/10.

Zoran Mišić
2008/09.

Tatjana Moravčević
2007/08.

Milica Kovačević
2006/07.

SandraTrifunović
2005/06.

 Maja Marić
2004/05.

Teodorović Slađana
2003/04.

Vujanić Ivan
2002/03.

Petrović Zvonko
2001/02.

Mihajlović Mirjana
2000/01.

Jokić Branislava
1999/2000.


v

NOSIOCI DIPLOME VUK KARADŽIĆ

2016/17.
Jelena Milić, Luka Đurić, Emilija Blagojević

2015/16.
Sara Gligorić, Luka Sarić, Marija Miletić, Andrea Bulajić

2014/15.
Anđelka Radovanović, Marija Oljačić, Ana Marija Gajšek

2013/14.
-----------------------

2012/13.
Dragana Budimirović

2011/12.
Jelena Inđić

2010/11.
Dušica Grujić, Kristina Panić i Nikolina Jovelić


 

v

NAGRADA
ZA LIKOVNO STVARALAŠTVO

Stručni aktiv škole je nagradu za likovno stvaralaštvo dodelio:


Jelena Milić
2016/17.

Nikola Mitić
2015/16.

-------------------
2014/15.

Angelina Ostojić
2013/14.

Zvezdana Đuričić
2012/13.

Jelena Inđić
2011/12.

Dušica Grujić
2010/11.

Stefan Petronijević 
2009/10.

Milan Mijailović 
2008/09.

Jovana Polić 
2007/08.

Nemanja Petrović
2005/06.


v

NAGRADA ZA ZANATSKO UMEĆE

2016/17.
Luka Đurić

2015/16.
Marija Tovitović

2014/15.
Ivan Pantelić

2013/14.
Đurđija Avramović

2012/13.
Stefan Nedeljković

2011/12.
Andrijana Vasić

2010/11.
Tucić Čedomir, Vladimir Avramović, Suzana Subotić i Kristina Panić

2009/10.
Borivoje Nešić

2008/09.
Ivona Tenji

2007/08.
Boris Jeknić


v

NAGRADE ZA VANNASTAVNE AKTIVNOSTI


¤ MAJ 2015.

¤ 2012/13.
Nagrade na Republičkoj smotri učeničkog likovnog stvaralaštva  - prvo mesto – Dušan Mišić, treće mesto – Petar Kovačević

¤ 2011/12.
Selena Mićić, Milica Rafailović, Miljkovic Vladimir, Dušan Mišić, Filip Tkalac, Đurđija Avramović,  Aleksandra Ručnov, Marija Borisavljević, Bojana Bojić, Novica Bantić, Ljiljana Stojmirović, Anita Pilić, Nataša Mitrović, Anđelka Radovanović, Borisav Đurić, Slavica Grujić, Nemanja Tarabić, Vladimir Vazmić, Viktor Šumaher, Filip Rajković i Jovana Petrović

¤ 2010/2011.
Danica Veselinović, Tijana Božić, Nikolina Jovelić, Ana Štimac i Sunčica Jovkić



suz
TAKMIČENJA


Na konkursu na temu ''Porodica'', koji je raspisao časopis Srpske pravoslavne crkve Svetosavsko zvonce u saradnji sa Međunarodnim fondom jedinstva pravoslavnih naroda iz Moskve (Odeljenje za Srbiju), nagrađena su tri učenika Škole primenjenih umetnosti: Ana Lukić, učenica drugog razreda osvojila je prvo mesto za fotografiju (mentor Mileta Đurić) i treće mesto za likovni rad (mentor Nataša Jovanović); Jovana Jakovljević, učenica četvrtog razreda osvojila je drugo mesto za fotografiju (mentor Mihailo Simović); Jelena Milić, učenica trećeg razreda je osvojila treće mesto za literarni rad na zadatu temu (mentor Dragana Đermanović).
Nagrade su učenicima dodeljene 24. maja 2016. godine  na svečanosti u Ruskom domu u Beogradu.

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤


Na takmičenju Smotra ćiriličke pismenosti, koje svake godine za učenike osnovnih i srednjih škola Republike Srbije organizuje Narodna biblioteka ''Stojan Trumić'' u Titelu, učenici šabačke Škole primenjenih umetnosti su, u kategoriji - ćirilička pismenost, pod mentorstvom nastavnika Nataše Jovanović i Mladena Pantelića, osvojili čak osam nagrada:

Za monogram: Danilo Ćirić III-2 – I mesto, Vanja Rašević III-2 – III mesto
Za tradicionalno pismo: Milica Nikolić IV-2 – II mesto, Đorđe Mijailović IV-4 – III mesto
Za inicijal: Teodora Obradinović III-2 – II mesto
Za likovnu kreaciju: Jelena Veselinović II-3 – I mesto, Sara Gligorić IV-2– II mesto
Za brzopis: Milica Stojadinović II-3 – II mesto.

Na konkursu za likovne radove na temu Savremena modna kolekcija inspirisana umetnošću ART DECO-a, koji je raspisao Tehnološki fakultet u Leskovcu, učenica III-1 odeljenja Kristina Pantelić je osvojila III mesto. Nastavnik-mentor: Ljiljana Kekić.

    Na konkursu Dani ćirilice 2016. Bavanište Danilo Ćirić III-2 osvojio je III mesto (mentor Mladen Pantelić);  učenik IV-4 odeljenja Mijailović Đorđe takođe je osvojio III mesto (mentor Nataša Jovanović).


¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤


Na takmičenju Smotra ćiriličke pismenosti, koje svake godine za učenike osnovnih i srednjih škola Republike Srbije organizuje Narodna biblioteka ''Stojan Trumić'' u Titelu, učenici šabačke Škole primenjenih umetnosti su, u kategoriji - ćirilička pismenost, pod mentorstvom nastavnika Nataše Jovanović i Mladena Pantelića, osvojili čak osam nagrada:
Za monogram: Danilo Ćirić III-2 – I mesto, Vanja Rašević III-2 – III mesto
Za tradicionalno pismo: Milica Nikolić IV-2 – II mesto, Đorđe Mijailović IV-4 – III mesto
Za inicijal: Teodora Obradinović III-2 – II mesto
Za likovnu kreaciju: Jelena Veselinović II-3 – I mesto, Sara Gligorić IV-2– II mesto
Za brzopis: Milica Stojadinović II-3 – II mesto.
Nagrade će učenicima biti dodeljene na svečanosti u Titelu 24. maja.

Na konkursu za likovne radove na temu Savremena modna kolekcija inspirisana umetnošću ART DECO-a, koji je raspisao Tehnološki fakultet u Leskovcu, učenica III-1 odeljenja Kristina Pantelić je osvojila III mesto. Nastavnik-mentor: Ljiljana Kekić.


¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

krv zivot znaciU organizaciji Crvenog krsta Šabac na republičkom konkursu ''Krv život znači'', prvo mesto u oblasti likovnog stvaralaštva osvojio je Filip Tkalac za plakat. Nastavnik-mentor: Mihailo Simović.
Svečano uručenje nagrada upriličeno je 29. maja 2013. godine u sedištu Crvenog krsta u Beogradu.

 

suz
KONKURS

Loading... www.spu.edu.rsNa konkursu pod nazivom Menjam sebe, menjam svet koji je raspisala Agencija za borbu protiv korupcije, u kategoriji audio-vizuelnih radova drugo mesto za plakat osvojila je Nevena Mitrović, učenica drugog razreda,  a treće mesto Vladimir Miljković, učenik četvrtog razreda. Nastavnici-mentori bili su Mihailo Simović i Mladen Pantelić.
Svečano uručenje nagrada upriličeno je 21. decembra 2012. godine u Palati Srbija u Beogradu.


MATURANTI 

Učenik generacije tradicionalno svake godine odlazi na prijem kod Njegovog Kraljevskog Veličanstva Kralja Aleksandra II Karađorđevića.
Pored toga učeniku generacije i dobitnicima nagrada za likovno i zanatsko umeće se dodeljuju knjige iz oblasti likovne umetnosti.


suz
republičko takmičenje

Učesnici republičkog takmičenja iz istorije 2007/08. - Danica Veselinović i Stefan Petronijević


suz
vannastavne aktivnosti 

Učenici nagrađeni za doprinos u vannastavnim aktivnostima 2007/08. - Nikola Đukanović i Marina Maričić


KONKURS 


Na 41. konkursu povodom Dana Ujedinjenih nacija - 24. oktobra, u konkurenciji svih škola u Srbiji,  učenici Škole za umetničke zanate u Šapcu su  osvojili dve nagrade... pročitajte više


KONKURS 

KONKURS ZA IDEJNO REŠENJE
Elektrodistribucija Srbije

(konkurs nije objavljen na sajtu zbog problema na serveru koje smo imali u tom periodu)
Od 13 naši učenici su osvojili 7 nagrada

Žiri su sačinjavali profesori Fakulteta primenjenih umetnosti.

KONKURS 

KONKURS ZA IZLOŽBU
U KULTURNOM CENTRU

(crteži i slike)
Nastavničko veće nagrađuje učenike:

I NAGRADA
Vladimir Cerović

II NAGRADA
Ivan Vujanić

III NAGRADA
Igor Stefanović

UČESNICI
mesto - ime i prezime - odeljenje - broj bodova

1. VLADIMIR CEROVIĆ IV/3 49
2. IVAN VUJANIĆ IV/3 45
3. IGOR STEFANOVIĆ IV/3 40
4. MILICA PRELIĆ IV/3 38
5. SAVIC ZORICA IV/3 35
6. DARKO LUKIĆ IV/2 27
7. MILENKO MILINKOVIĆ IV/4 20

Nagradjenim djacima su dodeljene knjige iz oblasti likovne umetnosti.


KONKURS 

KONKURS ZA IDEJNO REŠENJE PLAKATA
Klub za mlade pri Centru za socijalni rad

I NAGRADA
Mladen Marjanović III3
II NAGRADA
Veljko Marković IV3
III NAGRADA
Mate Časni II3

Nagradjenim djacima su dodeljene knjige iz oblasti likovne umetnosti.

Žiri: Milan Bosnić, Mileta Đurić, Daniela Lovrin Gavrilović

Crveni krst - Krv život znači 
suz

Na konkursu Crvenog krsta Srbije i Crvenog krsta Šabac Krv život znači, učenica II2 Dragana Budimirović osvojila je 1. mesto u kategoriji srednjih škola (za likovno stvaralaštvo) i njen rad je poslat na Republički konkurs Krv život znači.

nagradjena

 

republičko takmičenje 

Ministarstvo prosvete i sporta Republike Srbije i Evropski pokret u Srbiji su obajvili konkurs za likovno i literarno takmicenje EVROPA U ŠKOLI. Ove godine je naš učenik Siniša Savić osvojio prvu nagradu.

Prvonagrađeni rad Siniše Savića
SVI SMO JEDNAKO VAŽNI

Više informacija o ovom konkursu možete saznati
na adresi Evropskog pokreta u Srbiji:

http://www.emins.org/projekti/aktivni/u-skoli/2007/nagradjeni.htm

Dodela nagrade

 

republičko takmičenje 

Ministarstvo prosvete i sporta Republike Srbije i Evropski pokret u Srbiji su obajvili konkurs za likovno i literarno takmicenje EVROPA U ŠKOLI sa temom "Duh zajedništva u demokratskoj Evropi" a naš učenik Mirko Vujičić je osvojio PRVU NAGARDU u likovnoj sekciji dok je učenik Nemanja Čokanović osvoji TREĆU NAGRADU u literarnoj sekciji.

Prvonagrađeni rad Mirka Vujičića
DOVRŠIMO VIZIJU EVROPE

Više informacija o ovom konkursu možete saznati
na adresi Evropskog pokreta u Srbiji:

http://www.emins.org/projekti/akcioni/u-skoli/2006/index.htm

Trećenagrađeni Nemanja Čokanović, ministar prosvete i sporta Slobodan Vuksanović, prvonagrađeni Mirko Vujičić i profesor književnosti Branka Branovački

 

 


::: home ::: webmail ::: contact :::
School of Applied Arts